• پشتیبانی : 09371111793
  • دفتر مرکزی:05137136062
0 مورد - 0 ریال
سبد خرید شما خالی است
بروزرسانی

اولین محموله ال ان جی از روسیه به چین

اولین محموله lng از روسیه به چین

شرکت yamal lng متعلق به روسیه که بزرگترین تولیدکننده گازطبیعی مایع در قطر و جهان است در حال تحویل اولین محموله ی خود به چین میباشد.

اولین گیرنده این سوخت فوق العاده سرد،شرکت ملی نفت چین خواهد بود،مارک گیتوی معاون مدیرعامل شرکت novatek pjsc مستقر در مسکو،سهامدار اصلی این پروژه است،gyetway اعلام نمود شرکت ملی نفت چین cnpc بایستی اولین تانکر lng شرکت یامال را تحویل بگیرد،چین سهم بسیار بزرگی در بازار آسیا-اقیانوسیه دارد.

امضای نخستین قرارداد فروش گازطبیعی به نروژ

نخستین قرارداد فروش گازطبیعی جهت تولید گازمایع طبیعی (lng) صادراتی به مدت 20 سال میان شرکت ملی نفت ایران و یک شرکت نروژی – ایرانی امضا شد.

شرکت نروژی هملا با استفاده از شناور ویژه بلژیکی متعلق به شرکت اکسمار این قرارداد را عملی خواهد نمود.شرکت نروژی هملا با استفاده از این شناور ویزه قادر به تولید سالیانه 500 هزار تن ال انجی خواهد بود.

این مایع سازی توسط این شناور ویژه و منحصر بفرد در دنیا انجام خواهد شد.

با اجرای این قرارداد پیش بینی میشود شناور ویژه تولید ال ان جی از اواسط سال 1397 در بندر خدماتی پارس مستقر شده و پس از طی مراحل راه اندازی،آمادگی دریافت روزانه حدود دومیلیون و 300 هزارمترمکعب گازطبیعی از پالایشگاه هفتم گازی پارس جنوبی را داشته باشد.

این شناور اولین شناور تولید شده در جهان با قابلیت تولید گازطبیعی مایع در دریاست.

با توجه به محدودیت انتقال گاز بوسیله خط لوله به مناطق دوردست مانند اروپا،بخشی از صادرات گاز ایران بایستی به صورت ال ان جی و از طریق دریا صورت پذیرد.30 درصد تجارت گاز طبیعی در دنیا توسط ال ان جی انجام میشود.به دلیل فقدان فناوریهای نوین در ایران ،زیرساختهای لازم برای تولید ال ان جی در ایران قابل اجرا نیست.

تماس با ما

مطمئن ترین راه برای پرسیدن سوال  ارسال ایمیل می باشد. اطلاعات زیر در اختیار شما هستند :

  • خراسان رضوی- مشهد-بلوار سازمان آب،بلوار قاضی طباطبائی،قاضی طباطبائی 10
  • 09371111793
  • تلفن: 05137136062 
  • فاکس: 05137516750
بالا