• پشتیبانی : 09371111793
  • دفتر مرکزی:05137136062
0 مورد - 0 ریال
سبد خرید شما خالی است
بروزرسانی

هند 11 میلیارد دلار در صنعت گاز ایران سرمایه گذاری میکند

هند 11 میلیارد دلار در صنعت گاز ایران سرمایه گذاری میکند.

parsjonubi

کنسرسیومی از شرکت‌های هندی به ایران پیشنهاد داده است تا برای توسعه یک میدان گازی و صادرات محصولات آن ۱۱ میلیارد دلار سرمایه‌گذاری کند.

به گزارش نشریه شرکت «نفت و گاز هند» کنسرسیومی از شرکت‌های هندی به رهبری این شرکت، به دنبال سرمایه‌گذاری ۱۱ میلیارد دلاری برای توسعه یک میدان عظیم گازی در ایران و ساخت زیرساخت‌های صادراتی مرتبط با آن است.

به گفته «نارندرا کومار ورما»، مدیر واحد سرمایه‌گذاری خارجی شرکت نفت و گاز هند، این شرکت به ایران پیشنهاد کرده است تا برای توسعه میدان گازی «فرزاد   B» ۶ میلیارد دلار ,  ۵ میلیارد دلار دیگر نیز برای ساخت تاسیسات صادرات گاز مایع هزینه کند. میدان گازی فرزادB یکی از میدان‌های گازی مشترک ایران و عربستان است که در سال ۲۰۱۲ کشف و تولید گاز طبیعی و میعانات گازی آن از سال ۲۰۱۳ توسط عربستان آغاز شد.

بر اساس گزارش شبکه تلویزیونی «دهلی نو»، ورمان با تاکید بر آنکه شرکت‌های هندی آماده‌اند تا تمامی گاز تولیدی در این پروژه را خریداری کنند، گفت که این کنسرسیوم از ایران خواسته‌ است تا سهمی ۱۸ درصدی از فروش گاز تولیدی میدان مذکور را به این گروه سرمایه‌گذاری اختصاص دهد.

مدیر واحد سرمایه‌گذاری خارجی شرکت نفت و گاز هندکه بزرگترین شرکت هندی صادرکننده گاز است، افزود: ما بهترین پیشنهادمان را به آنها (ایران) داده‌ایم. اکنون دیگر با آنهاست که بپذیرند یا مخالفت کنند. ما خیلی واضح به مقام‌های ایرانی گفتیم که یک عایدی پایه ضروری است.

این کنسرسیوم هندی از سال ۲۰۰۹ میلادی تاکنون به دنبال مشارکت در پروژه میدان گازی فرزاد B است که گفته می‌شود ذخایر گازی آن به حدود ۱۹ تریلیون فوت مکعب می‌رسد.

هند چهارمین خریدار بزرگ گاز مایع جهان است و برای تامین نیاز روز افزون خود به این حامل انرژی سعی دارد تا در میدان‌‌های گازی مهم دنیا سرمایه‌گذاری کند.

همچنین ایران اماده ی عقد قرارداد 5 میلیارد دلاری با شرکت توتال فرانسه برای توسعه میدان گازی پارس جنوبی است.

تماس با ما

مطمئن ترین راه برای پرسیدن سوال  ارسال ایمیل می باشد. اطلاعات زیر در اختیار شما هستند :

  • خراسان رضوی- مشهد-بلوار سازمان آب،بلوار قاضی طباطبائی،قاضی طباطبائی 10
  • 09371111793
  • تلفن: 05137136062 
  • فاکس: 05137516750
بالا