• پشتیبانی : 09371111793
  • دفتر مرکزی:05137136062
0 مورد - 0 ریال
سبد خرید شما خالی است
بروزرسانی

منابع انرژی جدید و آینده دار

منابع انرژی جدید و آینده دار:

renewables

این روزها انرژی مهمترین مبحث پیش روی بشر است و تامین آن بزرگترین دغدغه است،لذا استفاده از انرژی های تجدیدپذیر بسیار مورد توجه است،چند مورد از منابع انرژی جالب،تجدیدپذیر و غیر متعارف را مطالعه بفرمایید.

-در سال 2011 شرکت ورسستر برای گرم کردن آب یک استخر از گرمای اضافی یک کوره جسدسوزی استفاده نمود،حرارت کوره های جسد گاهی تا 800 درجه ی سانتیگراد نیز میرسند و تمام این حرارت به بیرون تخلیه میشود،و استفاده شرکت ورسستر از این منبع انرژی صرفه جویی 15 هزار پوندی برایشان به همراه داشت.

-در لندن 500 خانه از حرارت حاصل از حرکت قطارها در متروی لندن استفاده میکنند

-در استکهلم حرارت گرمای بدن برای برق رسانی به ساختمانی 13 طبقه با 90 متر فاصله از ایستگاه انرژی استفاده میکند،این منبع انرژی 20 درصد صرفه جویی در هزینه سالانه انرژی ساختمان به همراه داشته است.

-حتما اصطلاح بیودیزل را شنیده اید اما bio bean را احتمالا نشنیده اید،شرکتی است که توسط دانشجویان آرشیتکت راه اندازی شده است که زائدات قهوه برق تولید میکند،موسس این شرکت اعلام نموده است که استحصال انرژی از زائدات قهوه مزایای اکولوژیکی و اقتصادی به همراه دارد،از قهوه برای تولید بیو دیزل نیز استفاده میشود.

-دریاچه های درحال انفجار و منبع انرژی دیگر:ذخایر زیرزمینی وسیع متان در افریقا که حاصل فعالیت آتشفشانی است باعث شده اند که پدیده ای به نام دریاچه های درحال انفجار بوجود آیند و لذا از این گاز برای تولید برق استفاده میشود

-جلبک ها:از جلبک ها میتوان سوختی ایده آل بدست آورد.این مواد بیشتر از ذرت یا شکر حرارت تولید میکنند،رشد جلبک ها به خوبی باعث بازچرخش co2  میشود.جلبکها با آبی با کیفیت بسیار پایین نیز قابل رشد هستند و این خاصیت جلبکها را به عنوان تصفیه کننده آب نیز مناسب کرده است،آن طور که وزارت انرژی ایالات متحده عنوان نموده است جلبکها قادرند 60 برابر سوخت بیشتری از دیگر مزارع تولید گیاهان بیوسوخت تولید نمایند.

رییس شرکت اکسون موبیل و وزیر امورخارجه ی ایالات متحده رکس تیلرسون عنوان نموده است که 25 سال طول خواهد کشید تا این انرژی به صورت تجاری در دسترس عموم قراربگیرد اما خود شرکت اکسون موبیل عجله ی زیادی برای بهره برداری از این سوخت دارد و از سال 2009 تاکنون حدود 600 میلیون دلار برروی این تکنولوژی سرمایه گذاری کرده است،اولین بار ساختمانهایی که انرژی آنها با جلبک تامین میشد در سال 2013 و در هامبورگ ساخته شد،ساختمانی با 200 متر مربع مساحت حاوی بیوراکتورهای نوری در نمای ساختمان.

این پنلهای جلبکی،حاوی ریز جلبکهایی هستند که حرارت و بیو مس تولید میکنند و برق موردنیاز ساختمان را تامین میکنند.این بیراکتورها هم انرژی تجدیدپذیر برای ساختمان فراهم میکنند هم سایه برای خنک سازی ساختمان ونمای زیبایی برای ساختمان نیز به ارمغان میاورد.

تماس با ما

مطمئن ترین راه برای پرسیدن سوال  ارسال ایمیل می باشد. اطلاعات زیر در اختیار شما هستند :

  • خراسان رضوی- مشهد-بلوار سازمان آب،بلوار قاضی طباطبائی،قاضی طباطبائی 10
  • 09371111793
  • تلفن: 05137136062 
  • فاکس: 05137516750
بالا