• پشتیبانی : 09371111793
  • دفتر مرکزی:05137136062
0 مورد - 0 ریال
سبد خرید شما خالی است
بروزرسانی

افترکولر در سیستمهای هوای فشرده

افتر کولر در سیستمهای هوای فشرده:

HYPERCOOL WATER1 1000x1000 zm

-هنگامیکه هوا فشرده میشود به دلیل سرعت بالای فرایند تراکم،گرمای زیادی به دلیل برخورد مولکلولهای هوا با یکدیگر ایجاد میشود.

افتر کولر وسیله ای است که کار آن پایین آوردن دمای هوای خروجی از کمپرسور است،هوا را پس از فشرده شدن بلافاصله خنک میکند و بدین ترتیب رطوبت هوای فشرده را نیز کاهش میدهد،افترکولر بایستی حتی الامکان نزدیک به هوای فشرده خروجی باشد.دمای مناسب هوای خروجی از افترکولر بین 21 تا 43 درجه ی سانتیگراد میباشد.

فاکتورهای متعددی مانند دبی،افت فشار،فضای موردنیاز،نوع و قیمت در انتخاب افترکولرها موثر هستند.

-از انواع افترکولر میتوان به نوع آب خنک،هواخنک و تبریدی اشاره کرد،افترکولرهای آب خنک میتوانند دمای هوای خروجی را تا 10 تا 15 درجه سانتیگراد بالاتر از آب خنک کنندهپایین آورند،افترکولرهای هواخنک دارای کمارایی کمتری نسبت به نوع آب خنک هستندومیتوانند دمای هوای خروجی را 20 تا 30 درجه ی سانتیگرادبالاتر از دمای هوای خنک کاری پایین اورند.

-درافترکولرهای آب خنک معمولا افت فشار آب را5psig درنظر میگیرند و در مسیر خط آب خنک کننده به کمپرسور صافی نصب مینمایند.

-حداقل فشار آب ورودب آب خنک کننده 10psig میباشد.نصب دماسنج در ورودی و خروجی آب خنک کننده لازم است.

-دبی آب خنک کننده را به صورت سرانگشتی 0.5 gpm/hp درنظر میگیرند(نیم گالن بردقیقه بر توان مصرفی کمپرسور برحسب اسب بخار)

-از آنجایی که مقدار زیادی آب (کندانسیت)در سیستم هوای فشرده ایجاد میشود این آب بایستی توسط سپرستور(separator)رطوبت جدا شودسپریتور میتواند هم به صورت جداگانه و هم به صورت جزیی از افتر کولر عرضه شود.

-افتر کولرهای آب خنک نیاز به برج خنک کن آبی دارند.در اینصورت بایستی برج را در موقعیت مناسبی نصب نمود تا توسط هوای محیط بتوان آب را خنک نمود.

-اگر کمپرسور در هوای مرطوب نصب میشود بهتر است از افترکولرهای تبریدی هوا خنک استفاده بشود.

-هنگام انتخاب افترکولرهای آب خنک باید به آب تغذیه و سختی گیر آن نیز توجه شود ممکن است کیفیت آب از لحاظ املاح و سختی نامناسب باشد.

-معمولا در کمپرسورهای جدید جهت سیستمهای هوای فشرده،افترکولر برروی کمپرسور نصب میگردد،اگر افترکولر هواخنک باشد جهت جلوگیری از مکش شدن مجدد هوا توسط کمپرسور،باید هوای گرم خروجی از افترکولر توسط کانال مناسب به هوای بیرون هدایت شود.

-اگر فرایند تراکم در کمپرسور را آدیاباتیک درنظر بگیریم و فرمولهای مربوطه را به کار برریم با فرض k=1.4 مقدار افزایش دمای متراکم شده بصورت تئوریک از فرمول T2=T1×(P2/P1) قابل محاسبه هستند و T برحسب کلوین میباشد.

AFTERCOOLER

AFTERCOOLERPIC

 

 

تماس با ما

مطمئن ترین راه برای پرسیدن سوال  ارسال ایمیل می باشد. اطلاعات زیر در اختیار شما هستند :

  • خراسان رضوی- مشهد-بلوار سازمان آب،بلوار قاضی طباطبائی،قاضی طباطبائی 10
  • 09371111793
  • تلفن: 05137136062 
  • فاکس: 05137516750
بالا