• پشتیبانی : 09371111793
  • دفتر مرکزی:05137136062
0 مورد - 0 ریال
سبد خرید شما خالی است
بروزرسانی

پروژه ی عظیم تولید انرژی بادی در ترکیه توسط کمپانی زیمنس

پروژه ی عظیم تولید انرژی بادی در ترکیه توسط کمپانی زیمنس

turbine

شرکت معتبر و عظیم زیمنس بی اعتنا به مناسبات تنش زا بین دو کشور آلمان و ترکیه،پروژه ای عظیم و وسیع را کلید زده است،و آنهم با ارائه ی کمترین بهای برق.

کنسرسیوم آلمانی − ترکی زیمنس و Türkerler-Kalyon با ارائه کم‌ترین قیمت بهای تولید برق، یعنی ۳.۴۸ دلار برای کیلووات در ساعت، برنده مناقصه‌ای شد که قرار است در پنج منطقه ترکیه توربین‌های بادی با توان تولید ۱۰۰۰ مگاوات بسازند. بر اساس این طرح، زیمنس کارخانه‌ای برای تولید انرژی بادی راه‌اندازی می‌کند. بنا بر این مناقصه ۸درصد کارکنان کارخانه باید ترک باشند.


این کنسرسیوم باید یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری کند. با این سرمایه‌گذاری باید سالانه سه میلیارد کیلووات برق در ساعت تولید شود که برق یک میلیون و ۱۰۰هزار نفر را تامین می‌کنند


در این مناقصه که در چند مرحله انجام شد، چهار شرکت آلمانی، چندین شرکت چینی، دانمارکی و آمریکایی با شرکایی از ترکیه رقابت کردند. این پروژه بخشی از طرح عظیم ترکیه برای تامین برق از انرژی‌های تجدیدپذیر است.


تصمیم به برگزاری این مناقصه درست زمانی گرفته شد که مناسبات ترکیه و آلمان دچار تنشی شدید است. اواخر تیر امسال دادگاهی در ترکیه حکم بازداشت شش فعال حقوق بشر را به اتهام حمایت از یک سازمان تروریستی صادر کرد که یکی از آن‌ها پتر اشتویتنر، فعال حقوق بشر آلمانی در استانبول بود. قبل از او هم، دنیز یوجل، روزنامه‌نگار آلمانی ترک تبار روزنامه «دی ولت»، با اتهامی مشابه به زندان افتاده بود.


با این همه سود این پروژه برای شرکت زیمنس احتمالا بیشتر از تهدیدهای آن است. حجم معاملات زیمنس در سه ماهه سوم سال جاری میلادی نسبت به سال قبل ۸درصد افزایش یافته و به ۲۱ میلیارد و ۴۰۰ میلیون یورو رسیده است. سود خالص این شرکت نیز رشدی ۷درصدی داشته و معادل یک میلیارد و پانصد میلیون یورو بوده است.


مدیران زیمنس گفته‌اند که با وجود همه این‌ ارقام، قراردادهای این شرکت در زمینه انرژی با کاهشی ۶درصدی به ۱۹میلیارد و هشتصد میلیون دلار رسیده است. جو کزر، مدیر عامل زیمنس گفته است که با این نوع قراردادها در چشم‌انداز سال ۲۰۲۰آینده‌ای عالی در سال آینده در برابر این شرکت است.

تماس با ما

مطمئن ترین راه برای پرسیدن سوال  ارسال ایمیل می باشد. اطلاعات زیر در اختیار شما هستند :

  • خراسان رضوی- مشهد-بلوار سازمان آب،بلوار قاضی طباطبائی،قاضی طباطبائی 10
  • 09371111793
  • تلفن: 05137136062 
  • فاکس: 05137516750
بالا